Pielgrzymka Kobiet

Od 2000 r. najczęściej w sobotę poprzedzającą Dzień Matki, odbywa się piesza pielgrzymka kobiet do Świętej Wody. W okresie pandemii pielgrzymowanie miało charakter indywidualny i rozpoczynało się uroczystym zawiązaniem grupy przed wejściem do Sanktuarium. We wcześniejszych latach kobiety pielgrzymowały z Archikatedry Białostockiej z feretronem Matki Bożej Fatimskiej, a w latach kolejnych Matki Bożej Bolesnej by w kościele XXI wieku pod otwartym Niebem Świętej Wody za pośrednictwem naszej Najlepszej Matki wypraszać potrzebne łaski, w szczególności o bliską relację naszych Rodzin z Jej Synem.

Zapraszamy do udziału w tegorocznej pielgrzymce, która odbędzie się w sobotę poprzedzającą Dzień Matki, 20-05-2023. Wyjście pielgrzymki będzie miało miejsce z Białostockiej Archikatedry. Można jednak pielgrzymować indywidualnie i dołączyć przy Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Wodzie.

  • 14:00 - wyjście z feretronem z Archikatedry Białostockiej,
  • 17:00 - wejście pielgrzymki i ponowne zawiązanie grupy pielgrzymkowej przy 4 Boleści Spotkanie Jezusa dźwigającego krzyż,
  • 18:00 - Eucharystia, część bolesna Różańca,
  • 21:00 - Apel Jasnogórski.
W trakcie spotkania modlitewnego w Świętej Wodzie odbędą się modlitwy ku czci Matki Bożej.
 
Źródło zdjęć: ©ArchiBial.pl (20192017).

W Zagrodzie u Matki

Zapraszamy wszystkich do udziału w niedzielnej Mszy Świętej z udziałem rodzin z dziećmi o godz. 12:00, zakończonej szczególnym błogosławieństwem dzieci. Po Mszy Świętej (około godz. 13:00), w zależności od okresu liturgicznego, wspólnie przechodzimy spod Groty w kierunku Kaplicy Radości, aby rodzinnie świętować niedzielę w Zagrodzie u Matki.

Na dzieci czekają różnego rodzaju atrakcje prowadzone przez animatora, dmuchańce, zabawa fantowa, napoje, kawa, herbata, ognisko z kiełbaskami bądź własny koszyk. Liczba atrakcji i ich charakter jest uzależniona od okresu liturgicznego oraz panujących warunków atmosferycznych.

Zapraszamy oraz czekamy na dobre inicjatywy w działaniu. Zaproście znajomych, sąsiadów. Wspólnie możemy coś dobrego zrobić dzieciom, rodzinom i rozwijać nowe formy działania.

Ministranci

Rodziców chłopców po pierwszej Komunii Świętej oraz dorosłych mężczyzn, pragnących pełnić służbę Panu Bogu przy ołtarzu zachęcamy do kontaktu z ks. Tomaszem.

Chór

Poszukujemy osób, które chcą uwielbiać Pana Boga śpiewem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji u organisty Tomasza Chmielewskiego, kontakt osobisty przed lub po Mszy Świętej oraz telefoniczny: 795 510 936

Kapłani

Ks. Alfred Butwiłowski

Ks. Alfred Butwiłowski

Proboszcz

Ks. Alfred Butwiłowski

Kustosz Sanktuarium. Kierownik Pieszych Pielgrzymek do Świętej Wody. Archidiecezjalny duszpasterz pracowników wodociągów i kanalizacji, gospodarki wodnej i ochrony środowiska.
Rok urodzin: 1957
Data święceń kapłańskich: 1982-06-13
Data nominaty: 1998-12-27

Ks. Jarosław Winnicki

Ks. Ryszard Kozioł

Wikariusz

Ks. Ryszard Kozioł

Wikariusz
Rok urodzin: 1966
Data święceń kapłańskich: 1992-05-31
Data nominaty: 2022-08-25                                                                 

Ks. Alfred Butwiłowski

Ks. Tomasz Zubrycki

Wikariusz

Ks. Tomasz Zubrycki, s. Wacława

Opiekun grupy przygotowującej się do I Komunii Świętej i grupy rocznicowej. Opiekun kandydatów i grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Opiekun ministrantów.
Wikariusz
Rok urodzin: 1970
Data święceń kapłańskich: 1997-05-24
Data nominaty: 2019-08-25